Beeline Business Microsoft bilan hamkorlik orqali raqamli ekotizimini kengaytirdi
Beeline Business 2025-yil iyun oyida Microsoft’ning sertifikatlangan hamkori maqomini oldi va Modern Work (M365) hamda Azure yo‘nalishlari bo‘yicha sertifikatlangan mutaxassislar jamoasini kuchaytirdi. Endilikda kompaniyaning O‘zbekistondagi korporativ mijozlari Microsoft bulutli va dasturiy yechimlaridan professional mahalliy qo‘llab-quvvatlash bilan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Yangi biznes yechimlari qatorida – Microsoft Modern Work (M365) xizmati, ya’ni moslashuvchan jamoaviy ishni tashkil etish vositalari, hamda Microsoft Azure bulutli platformalari – IT-infratuzilmani qurish va kengaytirish uchun yechimlar mavjud. Beeline Business mutaxassislari ushbu yo‘nalishlar bo‘yicha o‘qitilib, sertifikatdan o‘tgan, bu esa xizmat ko‘rsatishning barcha bosqichlarida – mos ssenariylarni tanlashdan tortib joriy etish, sozlash va kundalik ishlatishgacha – sifatli yordam ko‘rsatish imkonini beradi.
Barcha yechimlar Software as a Service (SaaS) modeli orqali taqdim etiladi: mijoz o‘z infratuzilmasini rivojlantirishga sezilarli mablag‘ sarflamasdan, moslashuvchan to‘lov va resurslarni kengaytirish imkoniyatiga ega bo‘lgan, foydalanishga tayyor xizmatni qo‘lga kiritadi.
«Bugungi kunda bizneslar oddiy dasturiy ta’minot yetkazib beruvchilarni emas, balki — barcha bosqichlarda, ya’ni echimlarni tanlashdan kundalik qo‘llab-quvvatlashgacha bo‘lgan to‘liq hamkorlikni taklif qiluvchi hamkorlarni izlaydi. Microsoft bilan hamkorlik va jamoamizning Modern Work hamda Azure bo‘yicha sertifikatsiyalanganligi tufayli biz mijozlarimiz ehtiyojlariga mos barcha bosqichdagi vazifalarni bajarishga tayyormiz», — dedi Beeline Uzbekistan korporativ savdolarni rivojlantirish bo'yicha direktori Dmitriy Fisenko.
Yangi maqomga ega bo‘lgan Beeline Business O‘zbekistonda biznesga aloqa, bulutli xizmatlar, jahon darajasidagi korporativ dasturiy ta’minot va professional qo‘llab-quvvatlashni yagona oyna formatida taqdim etayotgan birinchi xususiy telekom-operatorga aylandi.
Beeline Business’ning korporativ mijozlar uchun xizmat va imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot olish uchun cloudsolutions@beeline.uz elektron manziliga murojaat qiling.

In June 2025, Beeline Business achieved the status of a certified Microsoft partner, strengthening its team of specialists certified in the areas of Modern Work (M365) and Azure. Now the company's corporate customers in Uzbekistan can access Microsoft cloud and software solutions with professional local support.
New business solutions include Microsoft Modern Work (M365) services for agile collaboration, as well as Microsoft Azure cloud platforms for building and scaling IT infrastructure. Beeline Business specialists have been trained and certified in these areas, which enables them to provide qualified support at all stages: from selecting optimal use cases to implementation, configuration, and daily operation.
All solutions are provided according to the Software as a Service (SaaS) model. The client receives a ready-to-use service with a flexible payment model and scalable resources, eliminating the need for significant investments in their infrastructure.
"Today, businesses are looking not just for software vendors, but for partners who provide full support from the selection of solutions to their support in daily work. Thanks to the partnership with Microsoft and the certification of our team in the key areas of Modern Work and Azure, we are ready to close the entire cycle of our clients' tasks," said Dmitry Fisenko, Director of Corporate Sales Development at Beeline Uzbekistan.
Having received this new status, Beeline Business became the first private telecom operator in Uzbekistan to provide businesses with a comprehensive digital infrastructure, communications, clouds, world-class corporate software, and professional support in a one-stop shop format. For more information about Beeline Business services, please contact cloudsolutions@beeline.uz.