Beeline Business Microsoft bilan hamkorlik orqali raqamli ekotizimini kengaytirdi
Beeline Business 2025-yil iyun oyida Microsoft’ning sertifikatlangan hamkori maqomini oldi va Modern Work (M365) hamda Azure yo‘nalishlari bo‘yicha sertifikatlangan mutaxassislar jamoasini kuchaytirdi. Endilikda kompaniyaning O‘zbekistondagi korporativ mijozlari Microsoft bulutli va dasturiy yechimlaridan professional mahalliy qo‘llab-quvvatlash bilan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Yangi biznes yechimlari qatorida – Microsoft Modern Work (M365) xizmati, ya’ni moslashuvchan jamoaviy ishni tashkil etish vositalari, hamda Microsoft Azure bulutli platformalari – IT-infratuzilmani qurish va kengaytirish uchun yechimlar mavjud. Beeline Business mutaxassislari ushbu yo‘nalishlar bo‘yicha o‘qitilib, sertifikatdan o‘tgan, bu esa xizmat ko‘rsatishning barcha bosqichlarida – mos ssenariylarni tanlashdan tortib joriy etish, sozlash va kundalik ishlatishgacha – sifatli yordam ko‘rsatish imkonini beradi.
Barcha yechimlar Software as a Service (SaaS) modeli orqali taqdim etiladi: mijoz o‘z infratuzilmasini rivojlantirishga sezilarli mablag‘ sarflamasdan, moslashuvchan to‘lov va resurslarni kengaytirish imkoniyatiga ega bo‘lgan, foydalanishga tayyor xizmatni qo‘lga kiritadi.
«Bugungi kunda bizneslar oddiy dasturiy ta’minot yetkazib beruvchilarni emas, balki — barcha bosqichlarda, ya’ni echimlarni tanlashdan kundalik qo‘llab-quvvatlashgacha bo‘lgan to‘liq hamkorlikni taklif qiluvchi hamkorlarni izlaydi. Microsoft bilan hamkorlik va jamoamizning Modern Work hamda Azure bo‘yicha sertifikatsiyalanganligi tufayli biz mijozlarimiz ehtiyojlariga mos barcha bosqichdagi vazifalarni bajarishga tayyormiz», — dedi Beeline Uzbekistan korporativ savdolarni rivojlantirish bo'yicha direktori Dmitriy Fisenko.
Yangi maqomga ega bo‘lgan Beeline Business O‘zbekistonda biznesga aloqa, bulutli xizmatlar, jahon darajasidagi korporativ dasturiy ta’minot va professional qo‘llab-quvvatlashni yagona oyna formatida taqdim etayotgan birinchi xususiy telekom-operatorga aylandi.
Beeline Business’ning korporativ mijozlar uchun xizmat va imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot olish uchun cloudsolutions@beeline.uz elektron manziliga murojaat qiling.

Главная/Новости/Beeline Business расширил цифровую экосистему за счёт партнёрства с Microsoft
Beeline Business в июне 2025 года получил статус сертифицированного партнёра Microsoft и усилил команду специалистов, сертифицированных по направлениям Modern Work (M365) и Azure. Теперь корпоративные клиенты компании в Узбекистане могут получить доступ к облачным и программным решениям Microsoft с профессиональной локальной поддержкой.
В числе новых решений для бизнеса сервисы Microsoft Modern Work (M365) для организации гибкой совместной работы, а также облачные платформы Microsoft Azure для построения и масштабирования ИТ-инфраструктуры. Специалисты Beeline Business прошли обучение и сертификацию по данным направлениям, что позволяет оказывать квалифицированную поддержку на всех этапах: от подбора оптимальных сценариев использования до внедрения, настройки и повседневной эксплуатации.
Все решения предоставляются по модели Software as a Service (SaaS): клиент получает готовый к работе сервис с гибкой моделью оплаты и масштабирования ресурсов без значительных инвестиций в развитие собственной инфраструктуры.
«Сегодня бизнес ищет не просто поставщиков программного обеспечения, а партнёров, которые обеспечивают полное сопровождение — от подбора решений до их поддержки в ежедневной работе. Благодаря партнёрству с Microsoft и сертификации нашей команды по ключевым направлениям Modern Work и Azure, мы готовы закрывать весь цикл задач наших клиентов», — отметил Дмитрий Фисенко, директор по развитию корпоративных продаж Beeline Uzbekistan.
Получив новый статус, Beeline Business стал первым частным телеком-оператором в Узбекистане, предоставляющим бизнесу комплексную цифровую инфраструктуру: связь, облака, корпоративное ПО мирового уровня и профессиональную поддержку в формате единого окна. Подробнее об услугах и возможностях Beeline Business для корпоративных клиентов можно узнать, написав на cloudsolutions@beeline.uz