Beeline Business Qorako‘ldagi MTO gaz-kimyo majmuasini aloqa bilan ta’minladi
Beeline Uzbekistan kompaniyasining Janubi-g‘arbiy filiali mintaqadagi qamrov hududini kengaytirdi va Buxoro viloyatida qurilayotgan MTO gaz-kimyo majmuasi hududini aloqa bilan ta’minladi. Obyektga bir necha ming mutaxassis jalb qilinib, kelajakda dunyodagi eng yirik polimer mahsulotlari ishlab chiqaruvchi zavod ishga tushiriladi.
"Qorako‘l" EIZ zich turar-joy binolari va yirik aholi punktlaridan uzoqda joylashgan, ammo MTO GKKni qurish bo‘yicha sanoat maydonchasida aloqa xizmatlariga talabning yuqoriligi raqamli operatorning sezilarli trafik hajmi bilan tasdiqlanadi. Ilk oy mobaynida baza stansiyasi 2024-yilda Beeline Uzbekistan tarmog‘ida qayta ishga tushirilgan baza stansiyalari orasida eng "yuqori trafikli" o‘ntalikka kirdi.
— Bugungi kunda sanoat obyekti aloqa iste’moli bo‘yicha shahar hududi bilan to‘liq tenglashdi, bu xodimlar, pudratchilar va nazorat xizmatlarining aloqasi uchun zarur. — deydi Beeline Uzbekistan korporativ savdoni rivojlantirish bo‘yicha direktori Dmitriy Fisenko. — Digital-operator mutaxassislar soni va keng ko‘lamli ishlab chiqarish klasteriga aylanadigan gaz-kimyo majmuasi mijozining ehtiyojlari ortib borishi bilan tarmoq qamrovi va sig‘imini kengaytirishga tayyor.
— Loyihaning eng yuqori cho‘qqisida bir necha ming mutaxassis, jumladan, uskunalar yetkazib beruvchilar vakillari va xorijiy ekspertlarni jalb qilish rejalashtirilgan. Ularning barchasiga barqaror uyali aloqa va yuqori tezlikdagi internet zarur. Beeline Business tomonidan taqdim etiladigan ushbu xizmatlar mutaxassislarga tezkor ma’lumot almashish, xodimlar va avtomatik tizimlarning sahnadagi harakatlarini muvofiqlashtirish imkonini beradi, bu esa loyihaning muddatlari va parametrlariga rioya qilish uchun zarur, — deb hisoblaydi MTO xodimlari.

Главная/Новости/Beeline Business обеспечил связью Газохимический комплекс МТО в Каракуле
Юго-Западный филиал Beeline Uzbekistan увеличил зону покрытия в регионе и обеспечил связью территорию строящегося Газохимического комплекса МТО в Бухарской области. На объекте будет задействованы несколько тысяч специалистов, а в будущем там запустится один из крупнейших в мире заводов по производству полимерной продукции.
СЭЗ «Каракуль» расположена вдали от плотной жилой застройки и крупных населенных пунктов, однако высокая востребованность услуг связи на промплощадке по возведению ГХК МТО подтверждается значительными объемами трафика digital-оператора. Уже за первый месяц работы базовая станция вошла в десятку самых «трафиковых» среди вновь запущенных в 2024 в сети Beeline Uzbekistan.
— Сегодня промышленный объект по потреблению связи вполне сравнится с городским районом, это необходимо для коммуникации сотрудников, подрядчиков и надзорных служб. — комментирует Дмитрий Фисенко, директор по развитию корпоративных продаж Beeline Uzbekistan. — Digital-оператор готов расширять покрытие и емкость сети по мере роста количества специалистов и потребностей клиента газохимического комплекса, который будет трансформироваться в масштабный производственный кластер.
На объекте развернуты технологии 2G/3G/4G для комплексного решения всех возможных запросов заказчика, а за счет работ на промышленной площадке покрытие улучшилось не только на объекте, но и на ближайших к заводу территориях, включая объекты социальной инфраструктуры. Для успешной реализации проекта строительства Газохимического комплекса МТО потребуется мобилизация значительных ресурсов, включая рабочую силу, строительные и инженерные кадры, а также вспомогательный персонал, говорят в компании.
— На пике проекта планируется задействовать несколько тысяч специалистов, включая представителей поставщиков оборудования и иностранных экспертов. Всем им необходима устойчивая сотовая связь и высокоскоростной интернет. Эти услуги, которые нам предоставляет Beeline Business, позволят специалистам оперативно обмениваться информацией, координировать действия сотрудников и автоматических систем на площадке, что необходимо для соблюдения сроков и параметров проекта, — считают в ГХК МТО.